Szkolenia i wykłady firm - 18.11.2017, sobota

SALA nr 33

10.00 - 10.50  |  Zastosowanie terapii Vectorem w leczeniu kompleksowym - prezentacja przypadków klinicznych

AMADAR - prowadzący: dr n. med. Tomasz Bigas
dr n. med. Tomasz Bigas

Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, implantolog.
Absolwent wydziału lekarskiego i stomatologicznego w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.
W 2011 roku ukończył specjalizację z Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Katowicach.
 


W trakcie wykładu, na przykładach klinicznych przedstawione zostaną sposoby pracy  z urządzeniem oraz efekty leczenia po zastosowaniu terapii Vectorem przy wskazaniach do:
 • leczenia chorób dziąseł i przyzębia wokół zębów, implantów, uzupełnień protetycznych i profilaktyce,
 • mikroinwazyjnego opracowywania twardych tkanek zęba, znoszenia zwisów i wygładzania wypełnień poddziąsłowych,
 • zabiegów usuwania osadów, kamienia i bakterii z okolic przyzębia, także implantów i koron protetycznych bez niebezpieczeństwa ich uszkodzenia,
Efekty terapii widoczne są i odczuwalne już po jednej wizycie.

Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi DENTAMED®

11.00 - 11.50  |  Cyfrowa protetyka – system CEREC bez tajemnic. Masz wątpliwości – zapytaj eksperta

AMADAR - prowadzący: dr n. med. Wojciech Grzebieluch

dr n. med. Wojciech Grzebieluch

Użytkownik i opinion leader systemu CEREC od 2011 roku, prowadzi własną praktykę skoncentrowaną obecnie na odbudowach CEREC i endodoncji.
W 1994 ukończył AM we Wrocławiu, jest adiunktem w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Dziecięcej UM we Wrocławiu. Lekarz implantolog PSI, członek IADR, PSI I ICOI.

Program:

Daj się przekonać do najnowszych trendów cyfrowej stomatologii.
Dzięki systemowi Cerec nie trzeba pobierać nieprzyjemnych wycisków, a docelową pracę można wykonać w czasie jednej wizyty w gabinecie, bez pomocy laboratorium protetycznego.
 • najnowsze możliwości -  sprawdzony zakres wskazań gabinetowej wersji systemu Cerec firmy Dentsply Sirona.
 • szeroki wybór materiałów do prac z ceramiki, tlenku cyrkonu, kompozytów
 • korzyści dla lekarza, kliniki i pacjenta -  szybkość wykonania, najwyższa jakość, szczelność, estetyka.

Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi DENTAMED®


12.00 - 12.50  |  Kontrola biofilmu u Pacjenta

SHOP DENT - prowadzący: lek. stom. Paweł Zaborowski
​​​ lek. stom. Paweł Zaborowski 

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej Oddziału Stomatologii Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny) w Łodzi.
Lekarz dentysta: specjalista I° stomatologii ogólnej oraz specjalista II° stomatologii zachowawczej.
Autor  i wpółautor prac naukowo-badawczych:  polskie - 79, zagraniczne - 11, wystąpienia na konferencjach - 27.
Pełnił funkcję KieroPolsko-Amerykańskie Kliniki Stomatologiczne DeNTAL Club w Warszawie i Kierownika Poradni Dentystycznej Centralnej Wojskowej Przychodni Lekarskiej.
Konsultant Dyrektora Medycznego Stomatologii wnika Grupy LUXMED. 


Opis szczegółowy tematyki:
.
 • Płytka nazębna jako przykład biofilmu. Definicja, opis struktury, miejsca retencji.
 • Miejscowe i ogólnoustrojowe konsekwencje wpływu biofilmu na organizm.
 • Najbardziej efektywne domowe sposoby usuwania płytki nazębnej.
 • Techniki szczotkowania zębów: zalety i wady poszczególnych metod.
 • Dobór odpowiednich produktów do profilaktyki higieny jamy ustnej.
 • Mechanizm działania i zalety stosowania hydroksyapatytu w pastach do zębów.
 • Zwalczanie biofilmu u najmłodszych – prezentacja szczoteczki sonicznej dla dzieci.

Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi DENTAMED®

13.00 - 13.50  |  Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej znakomitym uzupełnieniem praktyki zawodowej lekarzy stomatologów.

ALL-MED - prowadzący: dr Agata Jasiczek
dr Agata Jasiczek

ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie w 1991 roku, na wydziale lekarsko-dentystycznym. Od 1992 prowadzi prywatną praktykę dentystyczną, gdzie zajmuje się stomatologią zachowawczą, chirurgią, protetyką i implantologią . Od 2010 poszerzyła swoją działalność o medycynę estetyczną. Ukończyła liczne szkolenia w Polsce i za granicą, potwierdzone certyfikatami. Posiada I stopień specjalizacji ze stomatologii ogólnej oraz curriculum implantologiczne. Od 7 lat prowadzi szkolenia z zakresu mezoterapii, wypełniaczy, botoksu, nici oraz osocza bogatopłytkowego.
Dr stomatolog z wieloletnim stażem opowie słuchaczom o zaletach płynących z wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Prezentacja będzie skupiać się na zabiegach mezoterapii i wypełniania z użyciem usieciowanego i nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Zabiegi te są znakomitym wyjściem, dla każdego lekarza, który chce mieć możliwość zaoferowania swojemu pacjentowi pełnego spektrum usług mających na celu znaczącą poprawę wyglądu. Uczestnicy wykładu poznają najlepszy sposób na zachowanie młodego wyglądu i skuteczną regenerację skóry w każdym wieku.

Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi DENTAMED®

dentalscan

14.00 - 15.50  |  ​Skaner wewnątrzustny jako rewolucja czy ewolucja w gabinecie?

DENTALSCAN - prowadzący: lek. dent. Paweł Bernatek, tech. dent. Paulina Pokusa
lek. dent. Paweł Bernatek

Absolwent Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych na kierunku „Menedżer ochrony zdrowia”. W 2009 roku ukończył również prestiżowe Curriculum Implantologiczne na Uniwersytecie J. W. Goethego we Frankfurcie. Główne zainteresowania zawodowe skupiają się wokół implantologii oraz chirurgii stomatologicznej wspieranych przez nowoczesne techniki cyfrowe. Dla Pawła najwyższa jakość przeprowadzonych zabiegów oraz bezpieczeństwo pacjentów mają znaczenie priorytetowe dlatego swoją wiedzę i umiejętności systematycznie poszerza poprzez uczestnictwo w licznych kursach i kongresach na całym świecie z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz implantologii. Od 2004 roku wraz z lek. stom. Andrzejem Warchlewskim prowadzi wielostanowiskową klinikę Stomatologiczną Platinum, która specjalizuje się przede wszystkim w kompleksowym leczeniu implantoprotetycznym z wykorzystaniem technik cyfrowych, wspieranych skanerem wewnątrzustnym. Prywatnie – mąż i ojciec dwójki dzieci, skupiający się na rodzinie i swoich pasjach – kite surfingu i snowboardzie.tech. dent. Paulina Pokusa

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Medycznej. Dyplom technika dentystycznego uzyskała w roku 2009. Obecnie pracuje w firmie DentalScan zajmującej się wdrażaniem rozwiązań CAD/CAM opartych o najnowsze cyfrowe możliwości online. Od kilku lat łączy pracę w laboratorium protetycznym z funkcją Krajowego Konsultanta Systemu inLab Dentsply Sirona. Wykładnią jej pracy jest dążenie do perfekcji i sprostanie wymaganiom estetyki, dlatego swoje umiejętności zawodowe podnosi na licznych szkoleniach oraz konferencjach w Polsce i poza granicami kraju. Paulina zajmuje się wykorzystaniem technologii CAD/CAM w protetyce stałej, implantoprotetyce oraz ortodoncji, jak również wdrożeniem nowych rozwiązań i możliwości z zakresu stomatologii cyfrowej. Prywatnie – mama 7letniego Oskara, skupiająca uwagę na wychowaniu syna oraz pasjach.

Opis tematyki:
.

Przedstawienie skanowania wewnątrzustnego jako najnowszej technologii i innowacyjnego rozwiązania ułatwiającego pracę w gabinecie. Połączenie współczesnych poglądów na temat estetyki i funkcji z systemem CAD/CAM – prezentacja multimedialna przypadków klinicznych wraz z opisem procedur. Sekrety udanej odbudowy na wszczepach wykonane na bazie cyfrowego wycisku – sukcesy i niepowodzenia, z którymi spotkaliśmy się w codziennej pracy.

Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi DENTAMED®

SALA nr 15c - sala warsztatowa

dentomax

10.00 - 17.00  |  Sesja warsztatowa firmy DENTOMAX

DENTOMAX - prowadzący: dr n. med. Barbara Szafrańska

Dr n med. Barbara Elżbieta Szafrańska

Ukończyła Wydziału Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z oceną bardzo dobrą w 1996r. W roku 1999 uzyskała stopień specjalisty Stomatologii Ogólnej. W roku 2003 obroniła pracę doktorską uzyskując tytuł Doktora Nauk Medycznych. Dwa lata później uzyskała tytuł Specjalisty Stomatologii Dziecięcej. W roku 2015 uzyskała tytuł Specjalisty Protetyki Stomatologicznej
Ma za sobą 21 lat pracy zawodowej, w tym kilkunastoletnie doświadczenie jako asystent, adiunkt, wykładowca i egzaminator na Wydziale Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Wieloletni pracownik Zakładu Protetyki Stomatologicznej Mazowieckiego Centrum Stomatologii.
Autorka kilkudziesięciu prac naukowych z dziedziny stomatologii, publikowanych w stomatologicznych czasopismach polskich i zagranicznych. Laureatka dwóch nagród naukowych Czasopisma Stomatologicznego.
Członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.
Założycielka i lider prywatnej kliniki stomatologicznej w Warszawie.
Od wielu lat prowadzi szkolenia komercyjne z zakresu sedacji i pracy z trudnym pacjentem oraz szkolenia i warsztaty z zakresu protetyki stomatologicznej.


Protetyka - stałe uzupełnienia - wkłady koronowo-korzeniowe, korony, mosty w nowoczesnym ujęciu.

Kurs przeznaczony jest dla lekarzy stomatologów, zarówno początkujących w dziedzinie protetyki jak i tych, którzy chcieliby dodatkowo udoskonalić swoje umiejętności praktyczne w zakresie szlifowania zębów.

Część teoretyczna:

 • Diagnoza i wskazania do wykonania poszczególnych elementów stomatologicznej protetyki stałej.
 • Wkłady koronowo – korzeniowe. Podział wkładów z uwzględnieniem wskazań do wykonania.  Metodyka opracowania tkanek zęba.
 • Korony protetyczne. Podział z uwzględnieniem wskazań do wykonania. Metodyka opracowania tkanek zęba.
 • Techniki i materiały wyciskowe.
 • Uzupełnienia czasowe. Materiały i technika wykonania.
 • Dopasowanie i osadzanie protetycznych uzupełnień stałych. Materiały i metodyka osadzania uzupełnień stałychDopa.
 • Szlifowanie zębów pod korony protetyczne. Wykonanie wycisków metodą pośrednią i bezpośrednią. Wykonanie i osadzenie uzupełnień czasowych.

Część praktyczna:

Ćwiczenia „krok po kroku” pod okiem prowadzącego (w czasie zajęć praktycznych uczestnicy sami wykonują krok po kroku wszystkie czynności pod okiem wykładowcy).

czytaj dalej >>>>

Każdy uczestnik samodzielnie wykonuje wyciski aż do uzyskania pożądanego efektu​.

Dostępne instrumentarium: mikrosilniki z kątnicą 5:1 i 1:1, profesjonalne fantomy, masy silikonowe i alginatowe, nici retrakcyjne, igły lentulo, łyżki wyciskowe, pistolety do mas wyciskowych, materiały do prac tymczasowych, wiertła do szlifowania itp.
KURS PŁATNY, koszt warsztatu - 1500 zł (cena zawiera bilet wstępu na targi)

zapisy >>>>
Ilość miejsc: 10 osób

 Zapisy:
​Anna Grygorczuk
email: szkolenia@dentomax.pl
tel.: 604 171 017