Proponowany przez naszą firmę parawan RTG sprawdzi się znakomicie nie tylko w profesjonalnej pracowni i laboratorium rentgenowskim. To polecane rozwiązanie do gabinetów lekarskich, dentystycznych i weterynaryjnych, które są wyposażone w sprzęt RTG. Parawany mogą być stosowane w salach operacyjnych i szpitalnych, na izbach przyjęć czyli wszędzie tam, gdzie wymagana jest efektywna ochrona radiologiczna przed promieniowaniem. Ze względu na wyposażenie w ramę na kółkach, może być z łatwością przewieziony w dowolne miejsce.
Osłona mobilna sprawdzi się w szczególności w niewielkich gabinetach. Parawan bez problemu może stać w ustronnym miejscu, nie zawadzając i nie zajmując cennej powierzchni. Wystarczy sięgnąć po niego w przypadku zapotrzebowania.
Każdy nasz parawan RTG zapewnia skuteczną ochronę przed promieniowaniem rentgenowskim. Posiada wkładkę z czystego ołowiu i – w zależności od modelu oraz zapotrzebowania klienta – charakteryzuje się różnym stopniem ochronności od 0,5 mm do 2,0 mm Pb. Na życzenie klienta możemy pokryć powierzchnię parawanu dowolną grafiką z folii ploterowej z laminatem wysokiej jakości.