W trakcie dwudniowych Targów odbędą się szkolenia i prelekcje takich firm jak: Amadar, Ballito, Car-line, Dentalscan, Medi Koll, Profimed, Promedus, Shop Dent oraz Optident. Dwudniowe warsztaty przygotuje w tym roku po raz pierwszy firma Dentomax. 
    
Z kolei program naukowy DENTAMED-edu obejmuje dwa główne zagadnienia. Pierwszego dnia Targów lekarze dentyści będą mogli wziąć udział w  I Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego UM we Wrocławiu pt. „Nowe spojrzenia na zagadnienia stomatologiczne – podzielmy się wiedzą”. Drugiego dnia organizatorzy zapraszają na kurs pt. „Periodontologia / Protetyka”, w trakcie którego zostaną zaprezentowane najnowsze zagadnienia z tych dziedzin. 

W tym roku odbędzie się również specjalny kurs dla higienistek i asystentek stomatologicznych. Motywem przewodnim będą „Praktyczne aspekty psychologii w pracy asystentki i higienistki stomatologicznej. Od budowania wizerunku po radzenie sobie w trudnych sytuacjach”. O udziale w kursie decyduje kolejność zgłoszeń - ilość miejsc jest ograniczona.