Kompleksowa ocena, jakie zabiegi poprawią wygląd naszej twarzy, a co za tym idzie – i samopoczucie, może w gabinecie stomatologicznym zaowocować nie tylko wybieleniem zębów, ale także terapią osoczem bogatopłytkowym, lipolizą iniekcyjną czy mezoterapią. Zastosowanie kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej daje możliwość podkreślenia efektów wcześniejszego leczenia stomatologicznego, ortodontycznego czy protetycznego. Przykładem są osoby, które po zdjęciu stałego aparatu ortodontycznego, a przyzwyczajone do pełnych, podpartych aparatem ust, decydują się na profesjonalnie wykonany zabieg podtrzymania efektu za pomocą zabiegu iniekcyjnego. Lekarz prowadzący zna już budowę twarzy pacjenta i jego rysy – można więc zaufać, że zabieg korzystnie wpłynie na wygląd nie dając jednocześnie niepożądanego, karykaturalnego skutku.

Stomatolodzy doskonale sprawdzają się w medycynie estetycznej dzięki szerokiej wiedzy dotyczącej budowy twarzy, rozmieszczenia naczyń krwionośnych i wiązek nerwowych. Swoją wiedzę, zdobytą na studiach medycznych, poszerzają na specjalistycznych kursach lub studiach podyplomowych dotyczących medycyny estetycznej, co sprawia, że decydując się na zabieg, możemy mieć pewność, że jesteśmy pod dobrą opieką.

W związku z rosnącą popularnością zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w gabinetach stomatologicznych, istotnymi okazują się kwestie dotyczące prawnych aspektów działalności lekarzy dentystów. Ocena ryzyka w medycynie estetycznej, zobowiązanie starannego działania czy zobowiązanie rezultatu, zakres zgody pacjenta, odpowiedzialność cywilna i karna lekarza dentysty oraz wybrane przypadki szkód medycznych to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone przez dr n. prawnych Annę Płatkowską podczas wykładu w ramach DENTAMED-edu.

O zastosowaniu kwasu hialuronowego, jego biosyntezie i degradacji, a także procedurach i protokołach zabiegowych, wskazaniach oraz przeciwskazaniach jego zastosowania, a także o toksynie botulinowej i zaleceniach pozabiegowych dla pacjentów opowie lek. dent. Karolina Kuśnierz. Pani Karolina regularnie uczestniczy min. w szkoleniach praktycznych organizowanych przez system implantologiczny Denstply Implants AstraTech® i posiada tytuł Master w dziedzinie zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zdobyty pod okiem uznanego specjalisty, profesora Ezio Costa.

Zagadnienia osiągnięcia harmonii między twarzą a uśmiechem, wpływu zębów i zgryzu na wygląd, podziału materiałów i substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej, a także anatomii twarzy w kontekście powikłań poruszy lek. dent. Magdalena Nożewska-Noris – również posiadająca tytuł Master (medycyna estetyczna, prof. Ezio Costa) i prowadząca samodzielnie otwartą klinikę Dental&Beauty w Warszawie.

Więcej informacji o szkoleniu na stronie DENTAMED-edu.