Szkolenia i wykłady firm - 17.11.2018, sobota

SALA nr 33

10.10 - 12.00  |  CLEAR YOUR  MIND INTERNATIONAL - aktualne przepisy i zasady zapobiegania zakażeniom krzyżowym w gabinetach stomatologicznych: Walidacja Digitalizacja Sterylizacja Dokumentacja… i inne potwory.

PROMEDUS - prowadzący: dr n. med. Maciej Mikołajczyk
o prowadzącym >>>

dr n. med. Maciej Mikołajczyk

Absolwent Wydziału Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z 2004 roku. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w Katedrze Stomatologii Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2008 roku za pracę pod tytułem : ”Ocena działania ozonu na zębinę zakażoną bakteriami próchnico twórczymi”. Autor i współautor licznych prac naukowych z zakresu stomatologii dotyczących profilaktyki, leczenia minimalnie inwazyjnego i traumatologii stomatologicznej. Prowadzi również wykłady i szkolenia z zakresu technik minimalnie inwazyjnych, oraz laseroterapii w Stomatologii. Jest członkiem międzynarodowego towarzystwa laseroterapii stomatologicznej SOLA (Society od Oral Laser Applications), oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

CEL: Jakie są obowiązki, koszty produkcji, techniki komunikacji i kompetencje niezbędne w procesie sterylizacji? Proces sterylizacji jest jednym z najważniejszych postępowania w klinikach stomatologicznych. Wiedza na temat obowiązków, kosztów produkcji, czasu realizacji całego cyklu, pozwala na właściwe zarządzanie gabinetem stomatologicznym. Istnieje doskonała równowaga pomiędzy rozwiązaniami technicznymi, a zasobami ludzkimi, która pozwala na osiągnięcie doskonałych wyników. Optymalizacja zasobów, zapewnienie bezpieczeństwa i wysoka jakość powodują zwiększenie satysfakcji lekarzy i pacjentów. Wiedza, jak przekazać te wartości pacjentom jest umiejętnością, której nie można pominąć. Równolegle wielkie znaczenie to aspekty prawne procesu i możliwość wykazania w każdym czasie dokładność swoich wewnętrznych procedur. W związku z tym, iż proces komputeryzacji kliniki jest nie do powstrzymania, istnieje potrzeba zrozumienia znaczenie identyfikacji jako wymogu prawnego; wartości prawnej dokumentów (foldery, zgody,) oraz komunikacji z pacjentem. Seminarium ma na celu przedstawienie kluczowych informacji o procesie sterylizacji, oceny zarządzania kosztów i czasu, w celu zapewnienia pacjentowi najlepszą obsługę.

sprawdź program >>>PROGRAM:
- Obowiązki lekarza i asysty w zakresie zapobiegania zakażeniom krzyżowym w gabinecie stomatologicznym
- Walidacja sprzętu stomatologicznego – co nas czeka w najbliższej przyszłości
- Procedury i dokumentacja zapobiegania zakażeniom krzyżowym
- Rola digitalizacji dokumentacji w gabinecie stomatologicznym
- Procedury sterylizacji i czyszczenia narzędzi w świetle nowych przepisów
- Przygotowanie gabinetu stomatologicznego przed przyjmowaniem pacjenta
- Przygotowanie gabinetu stomatologicznego po przyjęciu pacjenta
- Nieoczywista sterylność w trakcie leczenia stomatologicznego
- Nieoczywista jednorazowość w trakcie leczenia stomatologicznego
- Punkty krytyczne w gabinecie stomatologicznym
- Analiza kosztów sterylizacji
- Ciąg sterylizacji i najnowsze rozwiązania w zakresie sterylizacji instrumentów stomatologicznych
- Nowe możliwość współpracy  z programem PRODENTIS
 
KURS PŁATNY - koszt uczestnictwa: 100 zł (cena nie zawiera biletu wstępu na targi)

​zapisy >>>>
Ewa Estkowska
515-200-118
e.estkowska@promedus.pl

12.10 - 13.00  |  KOMPLEKSOWA USŁUGA. Poznaj korzyści ze sprzedaży prestiżowych produktów w gabinecie

SHOP DENT - prowadzący: mgr Krzysztof Gałka
o prowadzącym >>>
 
Opis szczegółowy tematyki:


 1. Rynek stomatologiczny w Polsce i oczekiwania współczesnych pacjentów.
 2. Kompleksowa usługa jako sposób na zyskanie przewagi konkurencyjnej.
 3. Edukowanie w gabinecie. Korzyści i sposoby na poszerzanie wiedzy pacjenta w zakresie higieny jamy ustnej.
 4.  Jakie produkty do higieny jamy ustnej polecać.
 5. Sprzedaż w gabinecie. Opis korzyści dla gabinetu i dla pacjentów.
mgr Krzysztof Gałka
Menager ds. szkoleń i rozwoju firmy Shop Dent.
Trener sprzedażowy i produktowy.
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Pedagogika.


​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi DENTAMED®

​13.10 - 14.00  |  Cyfrowy wycisk to protetyka jednego dnia i nieograniczona współpraca z komputerowym laboratorium.

AMADAR - prowadzący: dr n. med. Marcin Kędra
o prowadzącym >>>
dr n. med. Marcin Kędra

Przygodę z systemem CAD/CAM zacząłem 2010 roku, kiedy to zamówiłem zestaw CEREC. Był to zestaw z frezarką 2-silnikową MCXL oraz skaner wewnątrzustny Bluecam. Bardzo szybko ten system zrewolucjonizował całą naszą rodzinną praktykę, która znajduje się w Lublinie. W 2011 roku już posługiwałem się systemem na tyle biegle, że wprowadziłem nową usługę „uśmiech w jeden dzień”, która okazała się innowacyjnym podejściem do protetyki, to wszystko dzięki systemowi CEREC. Sukces CEREC’a spowodował dynamiczny wzrost zainteresowania wśród pacjentów, jak i innych Lekarzy, dlatego w 2012 roku zakupiłem kolejną frezarkę MCXL, co pozwoliło mi przyspieszyć produkcję, również zacząłem przeprowadzać pierwsze szkolenia z zakresu użytkowania systemu CEREC. W 2014 roku obroniłem pracę doktorską na temat „Badania wytrzymałościowe stomatologicznych systemów łączących z wykorzystaniem materiałów ceramicznych”. W międzyczasie zostałem opinion leaderem systemu CEREC na Polskę. Prowadziłem wiele kursów i szkoleń dla takich firm jak AMADAR oraz SIRONA. Cała pasja do technologii CEREC podsunęła mi pomysł stworzenia innowacyjnego laboratorium protetycznego Cerec_lab oraz Scan_lab, które opiera się na wypożyczaniu skanerów Omnicam lekarzom. Ta innowacyjna forma współpracy pozwala lekarzom poznać CERECa i zmieniać analogową stomatologię w cyfrową. Moim celem jest zamiana analogowego podejścia do stomatologii w cyfrowe. A system CEREC jest najlepszym narzędziem stworzonym do tego. W 2017 roku stworzyłem również Akademię Cerec_lab, w której to przeprowadzane są innowacyjne kursy z zakresu użytkowania skanerów wewnątrzustnych, całego spektrum użytkowania systemu cerec (inlab oraz Cerec SW), cyfrowej implantologii (szablony CEREC GUIDE 2 + ATLANTIS) oraz preparacji pod cyfrowe wyciski. Te wszystkie umiejętności związane z systemem CEREC i pasja, jaką posiadam pozwoli mi pomóc firmie Dentsply Sirona w ulepszaniu produktu CAD/CAM, a w szczególności Cerec Connect oraz program inlab, który jest podstawą w moim biznesie.
Własny gabinetowy zestaw CEREC czy współpraca z komputerowym laboratorium? Zalety cyfrowego wycisku w codziennej pracy gabinetu. Kiedy i w jakim obszarze prac warto oprzeć się na współpracy z komputerowym laboratorium. Na co zwracać uwagę przy wyborze laboratorium.
Zakres prac protetycznych  wykonywanych w ceramice jak i metalu,  które realizuje najnowocześniejsze laboratorium protetyki komputerowej.
Dopasuj do swojego gabinetu - wynająć czy kupić skaner wewnątrzustny? Na jakie wsparcie powinieneś liczyć, jakich szkoleń oczekiwać?
 
Dla każdego uczestnika imienny voucher na prace z ceramiki wykonane w scan_lab.

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi DENTAMED®

14.10 - 15.00  |  Wykorzystanie tkanki zębów pacjenta do autogennej regeneracji kości wyrostka zębodołowego w czasie implantacji. Bonmaker - wyjątkowy system przetwarzania zębiny na materiał kościotwórczy, praktyczne zastosowania. Przegląd przypadków klinicznych.

BALLITO - prowadzący: dr n. med. lek. dent. Jacek Ciesielski
o prowadzącym >>>
dr n. med. lek. dent. Jacek Ciesielski
 
Absolwent Stomatologii na Akademii Medycznej w Łodzi w 1983 r. ze specjalizacją I st. stomatologii ogólnej, obronił pracę doktorską na Akademii Medycznej w Lublinie w 2002 r. uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Ukończył studia w Las Vegas Institute w USA w zakresie zaawansowanych rekonstrukcji protetycznych i okluzji w 2008 r.
Wieloletni wykładowca uniwersytecki, autor wielu prekursorskich badań i szkoleń, współpracownik firmy Coltene Whaledent, inicjator i realizator badań naukowych, klinicznych, filmów szkoleniowych i warsztatów praktycznych. Współorganizator i wykładowca w ramach programu edukacji lekarzy i studentów Akademia Okluzji. Twórca autorskich szkoleń, projektów i kursów, wielokrotnie doceniany i wyróżniany.
Od 1994 r. prowadzi Prywatną Klinikę Stomatologiczną "Duo-Dent" specjalizującą się w całościowym leczeniu stomatologicznym, protetycznym i implantologicznym.
Przedstawiamy doświadczenia kliniczne gabinetu zajmującego się całkowitą rekonstrukcją protetyczną pacjentów.  Augmentacja kości materiałem zębopochodnym wykorzystuje  system, w którym leczy się pacjentów poprzez stworzenie materiału kostnego z ich własnych usuniętych zębów. BonMaker to rezultat wieloletnich badań nad strukturą zęba jako materiału kościotwórczego. W 2008 r. koreańscy lekarze opracowali procedurę przetworzenia zęba po ekstrakcji w granulat wykorzystywany do augmentacji kości. Jest to najbezpieczniejszy dostępny materiał autogenny, zawierający własny materiał genetyczny, uzyskany bez konieczności zabiegu chirurgicznego, o podobnych właściwościach jak kość pacjenta. Umieszczenie w zębodole nie wywołuje żadnych reakcji immunologicznych, nie powoduje żadnych powikłań. W czasie jednego procesu, w urządzeniu można przygotować do 3cm³ granulatu lub do 4 bloczków kostnych.  Dużymi zaletami materiału ATB są przede wszystkim: łatwość pozyskania surowca, minimalizacja dolegliwości bólowych pacjenta, brak ryzyka reakcji immunologicznej, niskie ryzyko infekcji, szybkie gojenie oraz całkowita przebudowa w tkankę kostną. Przedstawione przypadki kliniczne obrazują doświadczenia zdobyte w długim odcinku czasowym wraz z badaniami czystości bakteryjnej i badaniami histologicznymi.

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi DENTAMED®

SALA nr 24 - Sala Błękitna

10.10-15.00  |  SESJA SZKOLENIOWA CAR-LINE

Prowadzący: lek. dent. Daniel Nowakowski
​o prowadzącym >>>

 
   Lek. dent. Daniel Nowakowski
 Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum w Krakowie. Od początku kariery zawodowej  
 zafascynowany kompleksowym modelem leczenie pacjenta w oparciu o najnowsze technologie.
 W latach 2012-2016 pracował w Zakładzie Profilaktyki i Stomatologii Eksperymentalnej Uniwersyteckiej Kliniki 
 Stomatologicznej w Krakowie. W ramach pracy naukowej był Autorem i współautorem prac o łącznym Impact Factor 6,8.
 W latach 2015-2018 odbywał szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie periodontologii.
W swojej pracy kieruje się zasadą, że najważniejsza jest jakość pracy i nie ma przypadków bez wyjścia. 
Właściciel  iDental Studio Stomatologii w Krakowie.
10.30-12.30  |  Odbudowa bezpośrednia w zębach po leczeniu endodontycznym
 
W trakcie wykładu zostaną omówione następujące zagadnienia:


 • Wytrzymałość zębów po procedurach endodontycznych
 • Kryteria kwalifikacji i techniki odbudowy bezpośredniej
 • Minimalnie inwazyjne odbudowy biomimetyczne
 • Standardowe i indywidulane wkłady z włókien szkalnych (FRC)
 • Techniki warstwowego modelowania kompozytów
 • Najczęstsze błędy kliniczne
 
W trakcie pokazu praktycznego lekarz wykona na modelu:
Odbudowę zęba trzonowego z wykorzystaniem wkładu indywidualnego z włókien szklanych (FRC) i materiałów kompozytowych o różnych lepkościach.
 
Czas trwania wykładu: 90 minut
Czas trwania pokazu: 30 minut

 13.00-15.00  |  Odbudowa półpośrednia i pośrednia w zębach po leczeniu endodontycznym
 
W trakcie wykładu zostaną omówione następujące zagadnienia:


 • Wskazania i przeciwwskazania do wykonania prac pośrednich
 • Przygotowanie zębów głęboko zniszczonych - Deep Margin Elevation
 • Preparacja tkanek zęba i technika zabezpieczania zębiny -  IDS (Immediate Dentin Sealing)
 • Jak wykonać wypełnienia półpośrednie w gabinecie dentystycznym
 • Jak wykonać wypełnienia pośrednie w technologii CAD/CAM
 • Protokoły cementowania adhezyjnego uzupełnień pośrednich wykonanych z różnych substratów
 
W trakcie pokazu praktycznego lekarz wykona na modelu:
Procedurę cementowania adhezyjnego odbudowy pośredniej typu typu overlay, wykonanej z ceramiki hybrydowej (Cerasmart) w zębie po leczeniu endodontycznym.
 
Czas trwania wykładu: 90 minut
Czas trwania pokazu: 30 minut
 

Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi DENTAMED®

​Za udział w szkoleniu przysługują punkty edukacyjne.

SALA nr 15c - sala warsztatowa

11.00 - 14.00 lub 14.30 - 17.30  |  SESJA SZKOLENIOWA DENTAL CLASS  |  Nowoczesna endodoncja vs biomechanika zęba

Prowadzący: Artur Sienkiewicz
​o prowadzącym >>>
Artur Sienkiewicz

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Leczenie stomatologiczne pod mikroskopem wykonuje od 2004 roku.
Endodoncja, stomatologia estetyczna, protetyka oraz implantoprotetyka to dziedziny, które go pasjonują. Od 2010 prowadzi autorskie szkolenia endodontyczne dla innych lekarzy stomatologów.
W 2013 roku uzyskał elitarną rekomendację Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Współzałożyciel i administrator prestiżowego forum dla  aktywnych stomatologów Dentopraktyk.pl.
Swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe stale pogłębia biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.
Interesuje się kuchniami świata – jego popisową potrawą jest sushi, które często przyrządza dla znajomych.

 
Głównym założeniem kursu jest przedstawienie wpływu preparacji systemu kanałowego na rokowanie biomechaniczne zęba.
Omówiona zostanie konstrukcja oraz właściwości nowego systemu pilników V-Taper2H wraz z niestandardową koncepcją opracowywania kanałów korzeniowych,
pozwalającą na oszczędną preparację tkanek zęba, prostotę, bezpieczeństwo i przewidywalność ich użycia - zalety i wady tego podejścia.
Dodatkowo, poruszone zostanie zagadnienie dotyczące uzyskiwania dostępu do ujść kanałów korzeniowych w technice oszczędnej preparacji tkanek twardych zęba „conservative access”.
Uczestnicy kursu będą mieli okazję bezpośrednio przedyskutować swoje wątpliwości z prowadzącymi oraz samodzielnie przećwiczyć zaprezentowane zagadnienia pod mikroskopami przy użyciu mikrosilników endodontycznych.
 
Do dyspozycji uczestników kursu (stanowiska 2-osobowe):
- mikroskopy operacyjne ZUMAX wyposażone w tory wizyjne (mikroskopy tabletowe)
- mikrosilniki endodontyczne
- zestaw niezbędnych instrumentów i materiałów
 
Uczestnicy za udział w kursie otrzymają 3 punkty edukacyjne.


KURS PŁATNY - koszt uczestnictwa: 250 zł (cena nie zawiera biletu wstępu na targi)

​zapisy >>>>
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Rezerwacja miejść i kontakt: 
Barbara Andysz
535-777-756, 42/255-55-50
barbara.andysz@dentalclass.pl                                                                          
zapisy@dentalclass.pl
www.dentalclass.pl