Szkolenia i wykłady firm - 06.11.2021, sobota


SALA BŁĘKITNA nr 24

10:15-11:00 | Codzienna praktyka endodontyczna pilnikiami NiTi Nikinc Dental 

Firma: DENTAL ID, prowadzący: lek. stom. Marcin Jarmołowicz 

o prowadzącym >>>
lek. stom. Marcin Jarmołowicz

Lekarz stomatolog, ukończył UM we Wrocławiu uzyskując tytuł lekarza dentysty. Od 2019 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. W tym samym roku ukończył prestiżowe Curriculum Endodontyczne PTE. W 2018 roku rozpoczął pracę jako asystent na Katedrze Protetyki Stomatologicznej na UM we Wrocławiu. Na co dzień zajmuje się leczeniem endodontycznym i zachowawczym pod mikroskopem w gabinecie Vita-Dent we Wrocławiu. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczęszczając na liczne kursy i konferencje.  

Zapraszamy na wykład lek. stom. Marcina Jarmołowicza dotyczący leczenia kanałowego innowacyjnymi pilnikami NiTi PathmaxPro oraz SmartTrack holenderskiej firmy Nikinc Dental wraz z opisem przypadków klinicznych.  

więcej >>>
Nikinc Dental to producent najwyższej jakości pilników endodontycznych NiTi używanych przez specjalistów na całym świecie. Stawiają na innowacyjność oraz ścisłą współpracę z praktykującymi ekspertami. Marka ta to NOWOŚĆ w Polsce – na nasz rynek weszła w 2021 roku przy współpracy z Dental ID.

                                                           
Szkolenie w ramach bezpłatnej rejestracji ONLINE na Targi DENTAMED

11:15-12:00 | Oprogramowanie ProDentis – EDM oraz sprawne zarządzanie gabinetem i placówką medyczną – moduł Menadżerski, VOIP, systemy kolejkowe

Firma: INFOTEL, prowadzący: mgr inż. Natalia Szumska, mgr Krystyna Wojnar

o prowadzącym >>>
mgr inż. Natalia Szumska
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na Kierunku Inżynieria Systemów Zarządzania.
Posiada doświadczenie w zakresie obsługi oprogramowania ProDentis oraz Medicus. W pracy łączy wiedzę w zakresie nowoczesnych technologii, pracę nad rozwojem oprogramowania, prowadzenie szkoleń dla lekarzy i służy wsparciem dla użytkowników systemów medycznych.
Na co dzień uśmiechnięta i pozytywna osoba.
W czasie wolnym lubi aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu z ukochanym psem.


mgr Krystyna Wojnar
Absolwentka Wydziału Informatyka i Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Dodatkowo uzyskała francuski dyplom Mastère z Zarządzania Systemami Przemysłowymi z Ecole Nationale Supérieure des Mines de Saint-Etienne i Politechniki Wrocławskiej oraz francuski dyplom Mastère z zakresu Stosunków Międzynarodowych w Europie z l’Institut d’Etudes Politiques de Strasbourg oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.
W pracy łączy ścisłą wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii z możliwością rozwoju oprogramowania, wspierania i szkolenia klientów i użytkowników.
W czasie wolnym chętnie uprawia sport: siatkówkę, badminton i narty, fascynuje się muzyką i baletem klasycznym.


Podczas wykładu przedstawimy najważniejsze funkcję związane z programem ProDentis, który przeznaczony jest do kompleksowego zarządzania gabinetem i kliniką stomatologiczną od rezerwacji terminów, przez ewidencję wizyt, prowadzenie EDM, pozwala na wystawianie e-Recept, e-Skierowań, e-ZLA oraz wysyłkę Zdarzeń Medycznych,  archiwizację zdjęć RTG i zdjęć cyfrowych, aż po wystawienie faktury czy rachunku. Program ProDentis umożliwia wykonanie wydruków z poszczególnych wizyt, pełnej karty choroby pacjenta, planu pracy lekarza a także planu wizyt pacjenta. Ponadto Program ProDentis udostępnia mechanizm wykonywania kopii zapasowych, który pozwala na zabezpieczenie gromadzonych danych. Zaprezentujemy możliwości nowoczesnych modułów pozwalających na obsługę telefonii VOIP, Moduł Menadżerski wspierając sprawne zarządzanie oraz Systemy kolejkowe z uwzględnieniem ergonomii pracy w placówce medycznej.

więcej >>>

Zalety wyróżniające program ProDentis oraz naszą firmę to przede wszystkim:
 • 20 letnie doświadczenie w branży stomatologicznej 
 • profesjonalne prowadzenie i nadzorowanie projektów i prac informatycznych – potwierdzone Certyfikatem Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 oraz Certyfikatem Zarządzania Systemem Bezpieczeństwa Informacji ISO 27001
 • stały rozwój oprogramowania oraz dostosowywanie do zmieniających się wymogów prawnych
 • wieloletnia współpraca z czołowymi dostawcami i przedstawicielami firm stomatologicznych w Polsce
 • wieloletnia współpraca z Uniwersytetami  Medycznymi
 • profesjonalna opieka techniczna oraz pomoc zdalna oferowana naszym użytkownikom
 • zaufanie kilku tysięcy użytkowników 
 • intuicyjny program
 • nowoczesny terminarz, grafik internetowy online, Aplikacje mobilne dla Lekarza i Pacjenta, współpraca z ZL
 • ergonomiczna praca z diagramem uzębienia,
 • wariantowe plany leczenia dla pacjenta 
 • współpraca z pracowniami protetycznymi
 • liczne nowe moduły pozwalające wspierać pracę użytkowników
 • szczegółowe statystyki, raporty i sprawne zarządzanie
 • i wiele innych..

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNY WYKŁAD I SPOTKANIE Z NAMI !!Szkolenie w ramach bezpłatnej rejestracji ONLINE na Targi DENTAMED


12:15-13:00 | Najnowsze metody odbudowy i regeneracji szkliwa i zębiny oraz skuteczne rozwiązania w walce z nadwrażliwością 

Firma: INDENT, prowadzący: mgr Renata Dziedzicka

o prowadzącym >>>
mgr Renata Dziedzicka

Mgr Terapii Zajęciowej, Trener Biznesu, Technik Dentystyczny, szkoleniowiec i wykładowca. Jest certyfikowanym trenerem higieny jamy ustnej. Od 25 lat zajmuje się prowadzeniem pracowni protetyki dentystycznej oraz konsultacją pacjentów pod kątem doboru technik i narzędzi do higieny jamy ustnej, zębów własnych oraz prac protetycznych stałych/ruchomych (korony, mosty, implanty, protezy) a także aparatów ortodontycznych stałych, jak również nakładek typu clear.
Testy kliniczne pokazały wysoką skuteczność w odbudowie i remineralizacji szkliwa i zębiny produktów z serii CURASEPT BIOSMALTO. 7 lat badań prowadzonych we współpracy z renomowanymi  partnerami, takimi jak ISTEC-CNR, KALICHEM, BETAFARMA, CSIC Spain, pozwoliły na stworzenie innowacyjnej i specjalistycznej formuły opartej na 3 patentach i 3 substancjach funkcjonalnych zapewniających ochronę dla każdego wieku i potrzeb.

więcej >>>
W prowadzonym wykładzie chcemy podzielić się z dowodami naukowymi potwierdzającymi te właściwości. Pokażemy przypadki kliniczne i ocenę skuteczności produktów CURASEPT BIOSMALTO.   
Podczas webinarium omówione zostaną przyczyny demineralizacji i nadwrażliwości oraz zagadnienia dotyczące profilaktyki i leczenia tych dolegliwości. Każdy uczestnik  dowie się czym są preparaty BIOSMALTO, oraz jaka jest ich  zasada działania.

Linia CURASEPT BIOSMALTO zawiera trzy innowacyjne SUBSTANCJE FUNKCJONALNE oparte na biomimetycznych, biozgodnych i bioaktywnych materiałach pobudzających mineralizację szkliwa i zębiny.

CURASEPT BIOSMATLO daje możliwość zatrzymania wczesnych zmian próchnicowych, z powodzeniem niweluje białe plamy. Silnie działa przeciwko uszkodzeniu związanym ze ścieraniem i erozją, pobudzając ich odbudowę i remineralizację  tworząc  NOWĄ FAZĘ MINERALNĄ, odporniejszą na ataki kwasów.

Produkty BIOSMALTO PROTECTION to skuteczny sposób zapobiegania próchnicy oraz uszkodzeniom związanym z erozja i abrazją.  Natomiast BIOSMALTO SENSITIVE z dodatkiem soli strontu, stanowi doskonałe narzędzie w leczeniu nadwrażliwości, które może pojawić się po wybielaniu, skalingu, wygładzeniu korzenia i usuwaniu kamienia nazębnego. 

​       
Szkolenie w ramach bezpłatnej rejestracji ONLINE na Targi DENTAMED

13:15-14:00 | Cyfrowa rewolucja w ortodoncji - skaner 3800

FIRMA: OPTIDENT, prowadzący: mgr Zbigniew Sowiński

o prowadzącym >>>
mgr Zbigniew Sowiński

Absolwent Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Fizyka Medyczna. Pasjonat nowoczesnych technologii, promotor cyfrowej stomatologii. Od ponad dwóch lat specjalista w dziale CAD/CAM w Firmie Optident. Prowadzi wykłady i szkolenia dla lekarzy.Poznaj zastosowania skaneru wewnątrzustnego i dowiedz się jak wykorzystać cyfrowy skan aby przekonać Pacjenta do bardziej kompleksowego leczenia.

Szkolenie w ramach bezpłatnej rejestracji ONLINE na Targi DENTAMED

14:15-15:00 | Akademia Rozwoju Twarzy zaprasza: Ortodontyczne ABC - o outsourcing'u usług w epoce cyfryzacji  

FIRMA: NASZA ORTODONCJA

o prowadzącym >>>
lek. stom. Piotr Stawiński

rocznik 71
lekarz stomatolog, specjalista ortodonta
prywatna praktyka, Wrocław
 
Klinicznie specjalizuje się w leczeniu zespołowym, zwłaszcza w ortodontycznym przygotowaniu przedprotetycznym pacjentów z osłabionym przyzębiem, oraz w niechirurgicznej, szkieletowej rozbudowie szczęki w oparciu o śruby kostne.
 

​Profesjonalne zainteresowania:
-rola płaszczyzny zgryzu w rozwoju wad zgryzu i jej wpływ na leczenie
-szkieletowa diagnostyka w wymiarze poprzecznym
-stabilność efektów po aktywnej fazie leczenia ortodontycznegoA jak aligner
B jak bracket (zamek)
C jak complex (leczenie przypadków złożonych)

​Poruszony będzie temat możliwości współpracy pomiędzy stomatologicznymi praktykami ogólnymi, a specjalistycznymi oraz jak delegować zadania bez utraty jakości usług.

Szkolenie w ramach bezpłatnej rejestracji ONLINE na Targi DENTAMED