KURS MEDYCZNY NR 1 - Dla lekarzy dentystów


Medycyna estetyczna w stomatologii. 
W jaki sposób  zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej mogą uzupełnić efekty leczenia stomatologicznego. Czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą uzupełnić ofertę gabinetu stomatologicznego?

Sala Konferencyjna

Termin kursu:


Miejsce kursu:
Organizatorzy:
Kierownik naukowy:


​Patronat prasowy:Punkty edukacyjne:


Cena:

16 listopad 2018, piątek, godz. 10.00-17.30


Targi DENTAMED® - Sala konferencyjna, Wielofunkcyjna Hala Sportowa AWF,

Wrocław, al. Paderewskiego 35

Anna Szymańska           lek. dent. Karolina Kuśnierz
Za udział w kursie przewidziano 6 punktów edukacyjnych.450 złDentysto! Czy wiesz…… co wspólnego ma lekarz dentysta z zabiegami medycyny estetycznej? Czy musi się tym interesować? Czy powinien się na tym znać lub cokolwiek o tym wiedzieć?

Czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywane w trakcie lub po leczeniu stomatologicznym mogą wpłynąć lub zmienić ostateczny efekt leczenia w gabinecie stomatologicznym. Czy MOGĄ uzupełnić efekt zabiegu stomatologicznego, a jeśli tak to w jaki sposób? Czy lekarz dentysta może samodzielnie wykonywać takie zabiegi w swoim gabinecie i jak może wykorzystać te zabiegi do poprawy efektu leczenia ? Czy te zabiegi są trudne i jak zacząć.

XXI wiek..... czas pogoni za doskonałym wizerunkiem zmusza nas do patrzenia na naszych pacjentów w znacznie szerszym kontekście.......

Serdecznie zapraszamy na naszą sesję, w której łączymy aspekty leczenia stomatologicznego z wykorzystaniem zabiegów współczesnej medycyny estetycznej.

Do kogo kierujemy nasz kurs ? Do wszystkich rozwijających się lekarzy dentystów, którzy patrzą na swoich pacjentów wieloaspektowo, aby dać im możliwość najlepszej opieki.

Lekarzu dentysto, nawet jeśli nie masz zamiaru wykonywać zabiegów tego typu kurs ten daje Ci wiedzę, co medycyna estetyczna może uzupełnić , zmienić ........... W TWOIM PATRZENIU NA PACJENTA.

PRZYJDŹ

NIE PRZEGAP

BĄDŹ NA BIEŻĄCO...........PROGRAM:


10.00 - 12.00  |  WYKŁAD I​ ​​Lekarz dentysta w "świecie medycyny estetycznej"

dr n. prawnych Anna Płatkowska, radca prawny
o prowadzącym >>>

1. Zabiegi estetyczne - świadczenia zdrowotne - usługi kosmetyczne. 

2. Lekarskie świadczenia nieterapeutyczne a świadczenia terapeutyczne w medycynie estetycznej. 

3. Ocena ryzyka w medycynie estetycznej. 

4. Zobowiązanie starannego działania, czy zobowiązanie rezultatu. 

5. Zgoda pacjenta - wymóg, czy dowód: zakres zgody oraz warunki jej udzielenia, wymogi formalne zgody, treść i forma. 

6. Odpowiedzialność cywilna i karna. 

7. Zakres roszczeń i ich przedawnienie. 

8. Dokumentacja medyczna oraz zgoda pacjenta jako dowód w sprawie sądowej. 

9. Wybrane przypadki szkód medycznych.
dr n. prawnych Anna Płatkowska, radca prawny


Kancelaria Radcy Prawnego dr Anny Płatkowskiej specjalizuje się w pomocy prawnej dla podmiotów działających w sferze prawa medycznego, prawa cywilnego oraz ochrony zdrowia. Usługi prawne świadczy od 2003 r., stawiając na rzetelność, fachowość, zrozumienie potrzeb Klienta, a także kompleksowość pomocy prawnej.

W realizacji przyjętych celów koncentruje się na indywidualnych potrzebach, traktując każdego z należytym szacunkiem i powagą. Priorytetem Kancelarii jest skuteczność działania przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości świadczonych usług. Doświadczenia Kancelarii wskazują, że nie boimy się wyzwań i staramy się mądrze pomagać swoim Klientom.

Radca Prawny dr Anna Płatkowska jest doktorem nauk prawnych. Od wielu lat występuje w procesach cywilnych reprezentując Klientów i mając na celu jak najlepsze zabezpieczenie ich interesów. Specjalizuje się m.in. w procesach odszkodowawczych, w tym postępowaniach cywilnych z zakresu szkód na osobie poniesionych w wyniku tzw. „błędów medycznych”. Zawód, który wykonuje, jest dla niej nie tylko pracą, ale pasją, której oddaje się z pełnym zaangażowaniem.

Wykładała na wyższych uczelniach, także poza granicami kraju. Jest trenerem prowadzącym szkolenia z zakresu prawa medycznego, ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych, zamówień publicznych oraz prawa pracy.

Dodatkowym atutem dr Anny Płatkowskiej jest wieloletnia praktyka zawodowa w organach administracji publicznej, zarówno rządowej jak i samorządowej, zapewniająca znajomość procedur administracyjnych i wszechstronność podejścia do zlecanych spraw. Pełniła m.in. funkcję Dyrektora Departamentu Prawnego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych i pełnomocnika Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. zamówień publicznych. Pracowała również w Kancelarii Senatu RP, Kancelarii Premiera RM, Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckiej Regionalnej Kasie Chorych, Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Wojewódzkim Urzędzie Pracy.

Jest mediatorem wpisanym na listę mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Radca Prawny dr Anna Płatkowska zaangażowana jest również w działalność pro publico bono w fundacjach i stowarzyszeniach. 

Dr Anna Płatkowska prowadziła i prowadzi sprawy przed Sądem Najwyższym, Naczelnym Sądem Administracyjnym i Trybunałem Konstytucyjnym, także przed Komisją ds. odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Obecnie reprezentuje jeden ze szpitali w sprawie odszkodowawczej, w której skutecznie wniosła skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. Rozstrzygnięcie o systemowym znaczeniu dla ochrony zdrowia i polskiego prawa cywilnego zapadnie w dniu 27 marca 2018 r. uchwałą 7 sędziów składu orzekającego.        12.00 - 13.00  |  Przerwa na lunch13.00 -15.00  |  WYKŁAD II Zabiegi z zastosowaniwem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej w gabinecie stomatologicznym

lek. dent. Karolina Kuśnierz
o prowadzącym >>>

1. Biosynteza i degradacja kwasu hialuronowego.

2. Kwas hialuronowy jako wypełniacz. Rodzaje wypełniaczy i klasyfikacja.

3. Organizacja stanowiska pracy. Procedury i protokoły zabiegowe. Wskazania i przeciwskazania do kwasu.

4. Możliwości i procedura znieczulenia pacjenta. Zalecenia pozabiegowe dla pacjenta. Praca z toksyną botulinową. Protokoły przygotowania i postępowania zabiegowego w leczeniu toksyną botulinową.


lek. dent. Karolina Kuśnierz

Ukończyła Wydział Lekarsko-Dentystyczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jej wielką pasją jest stomatologia estetyczna i protetyka. Jest perfekcjonistką, co jest nieodzowne przy wymagającej sztuce upiększania uśmiechów nawet najbardziej wymagających pacjentów. Regularnie uczestniczy w szkoleniach praktycznych organizowanych przez system implantologiczny Dentsply Implants AstraTech®, zdobywając wiedzę i umiejętności konieczne do wykonywania w sposób satysfakcjonujący wszelkich prac protetycznych. Co roku uczestniczy w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach i szkoleniach. Stomatologia to nie jedyna sfera działań, która ją fascynuje. Wykonuje także zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, skupiając się głównie na wykorzystaniu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Swoje umiejętności potwierdziła zdobyciem tytułu Master w tej dziedzinie pod okiem uznanego specjalisty o światowej klasie – Profesora Ezio Costa. Prowadzi szkolenia dla lekarzy stomatologów.
  
  15.00 - 15.30  |  Przerwa15.30 -17.30  |  WYKŁAD III Blaski i cienie medycyny estetycznej

lek. dent. Magdalena Nożewska-Noris
o prowadzącym >>>


1. Jak osiągnąć harmonię miedzy twarzą a uśmiechem.

2. Wizja piękna w medycynie estetycznej.

3. Wpływ zębów i warunków zgryzowych na wygląd twarzy.

4. Łączenie procedur stomatologicznych z medycyną estetyczną - przypadki własne.

5. Podział materiałów i substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej.

6. Anatomia twarzy w kontekście powikłań.

7. Definicja zdarzeń niepożądanych, ich podział oraz najczęściej występujące przyczyny.


lek. dent. Magdalena Nożewska-Noris

Absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku. Lekarz stomatolog. Certyfikowany trener z zakresu podawania wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Swoje umiejętności z zakresu medycyny estetycznej doskonaliła pod okiem wybitnych ekspertów zarówno w kraju jak i za granicą, między innymi u Profesora Ezio Costy, gdzie uzyskała tytuł Master. Prowadzi szkolenia dla lekarzy z wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, w firmie Fenice mając tym samym wpływ na rozwój naturalnej medycyny estetycznej. Z miłości i pasji do swojej pracy otworzyła w Warszawie klinikę Dental&Beauty, gdzie każdy pacjent może uzyskać leczenie na najwyższym, światowym poziomie. Na co dzień zajmuje się zaawansowaną, wysoko estetyczną protetyką, bo jak sama mówi wywołać łzy szczęścia na twarzy pacjenta, to najlepsza nagroda za często trudne leczenie. Uwielbia medycynę estetyczną, ponieważ pozwala spełniać pacjentom swoje marzenia, czy przywrócić wygląd sprzed kilku, czy kilkunastu lat, a Pani doktor możliwość artystycznej realizacji.